Kos a Nelka a gréčtina

Kos a Nelka a gréčtina

Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom!

Čo nová reč to nový človek?

Toľkokrát sprofanovaný slogan. Totálne som ho neznášala, vždy som ho vnímala ako lacný, populistický, náborový. A práve on mi prišiel dnes do myšlienok a vylúdil pokojný úsmev na tvári – len tak – dovolil si do mojich myšlienok, tu na Kose, kde sa práve zdržiavam na pracovnej ceste. Tu v prítomnosti bývalej lektorky BRAINY Nelky pozorujúc ju v komunikácii s ostrovanmi. Nela Turcerová , vysokokvalifikovaný člen nášho tímu Brainy, ktorý pobudol u nás len dva roky, apropo – zvykám si, tí naj- utekajú za hranice všedných dní viac ako kedykoľvek predtým, jednoducho nám ich svet a muži kradnú – zato svojou prácou nezabudnuteľný. Jemné žieňa, skromné žieňa, múdre žieňa, ktoré bolo treba do debaty vždy vyzvať a pozorne mu načúvať, aby Vám neuniklo nič z jeho myšlienok, postrehov, návrhov.

Prílet na Kos – šok hneď na letisku – nerozumela som – Nela uprostred domácich – akčná s mocnou hlasitou rezonujúcou gréckou vravou s neskutočnou, pre ňu na Slovensku netypickou frekvenciou, spontánnosťou – nerozumela som doslova…ani jazyku ani Nele…Naša Nela Grékyňa s výraznou dôraznou mimikou a gestikuláciou.

Kos, 25.mája 2015

Jana Lajčáková

Nelka a Janka

Moja úplne prvá selfie  – ja s Nelkou na  pracovnej ceste na Kose, máj 2015

“Nikto by ma tu neakceptoval, nikto by mi tu nedal priestor, keby som šla na nich umiernenou slovenskou gréčtinou a nebola ako oni sami,” odôvodňuje Nela.


*

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>