Rok 2009 bol pre mňa prelomový vo viacerých ohľadoch. Vydala som sa, dokonca dvakrát – ale nebojte, za rovnakého muža 😀 Prerobili sme si byt. Šli sme na prvú opravdovú dovolenku spolu. A (kebyže sa nebojím reakcie môjho muža, tak napíšem – to najdôležitejšie :-D) spoznala som Janku Lajčákovú. Dovolím si tvrdiť, že pre obe bolo naše prvé stretnutie veľmi silné a vedeli sme, že chceme spolu pracovať.

Začiatok našej spolupráce bol skromný – nakoľko som vtedy bola v trvalom pracovnom pomere, zobrala som moju stálu študentku. O mesiac sa pridali ďalší dvaja študenti. Bola som nadšená Jankinou osobou ako konateľkou, ktorá bola vždy profesionálna a rázna, no na druhej strane neskutočne milá a ústretová. Brainy metóda ma “dostala” – konečne mi niekto dal takpovediac návod ako učiť, a dokonca ako učiť naozaj efektívne. Celé Brainy ma uchvátilo tak, že som sa v marci 2010 rozhodla odísť zo stálej práce a vydať sa na púť živnostníka pre Brainy. Rozbeh bol pomalý – pribudli ďalší študenti, začali sme pracovať na spoločných projektoch (detský letný kurz, preklady a tlmočenia, atď.), pomaly pribúdala administratívna práca. Postupom času sme sa dopracovali do stavu, že som mala na starosti väčšinu organizačných vecí, pokiaľ išlo o kurzy firemné, pobytové v Medzinárodnom jazykovom a tréningovom Brainy centre Krásno či o moju “srdcovú” sekciu prekladov a tlmočení. Od konca roku 2010 som figurovala ako Riaditeľka sekcie prekladov a tlmočení a organizátor kurzov. V roku 2012 som sa stala Raditeľkou Brainy – aj keď nikdy som si to oficiálne nestihla vychutnať, nakoľko som si v auguste 2012 našla dve čiarky na teste. V marci 2013 som nastúpila na materskú dovolenku a chvíľu o mne nikto nepočul :-)

V novembri 2013 sme sa s Jankou stretli na káve – neoficiálne, len tak. Uvedomila som si, že v Brainy chcem pracovať aj po návrate z materskej, avšak ešte chvíľu som si priala zostať doma – môj synček mal vtedy len pol roka, takže som si nevedela predstaviť od neho odísť. Nasledovalo obdobie striedavo oblačné – s Jankou sme boli pravidelne v kontakte, avšak stále sa nám nedarilo spoluprácu spustiť – vždy keď sme mysleli, že sme prišli na to, čo spolu robiť sa niečo “pokazilo”. Až mi Janka v auguste minulého roku povedala – Ivana, chcem s Vami robiť, avšak už len ako s partnerkou, rozbehnime niečo spolu. Wow, zdá sa mi to, alebo mi Janka Lajčáková práve ponúkla možnosť založiť si spolu firmu? Vraj áno, pochopila som to správne. Veľa ľudí sa ma pýta, aké boli moje pocity. Najprv som bola zaskočená. Nasledoval obrovský pocit vďačnosti a pocty. V hlave mi vírilo milión otázok – prečo ja? Čim som si zaslúžila takúto poctu? Zostáva mi len veriť, že Janka videla vo mne presne to, čo Brainy potrebovalo, aby nabralo nový vietor do plachiet. Plachiet lode BrainyL2H, ktorá sa práve vyplavila do nových dobrodružstiev. Tešíme sa na spoločnú plavbu 😉

Mgr. Ivana Hološ Šimakova
konateľ BrainyL2H

DSC_0850